پی آر کی - لازکخدمات درمانیدسته‌بندی نشدهمقالات اصلی

عمل لازک چشم چیست؟ مزایا، عوارض و قیمت لازک ( راهنمای کامل )

یکی از محبوب ترین روش های حذف عینک، عمل لازک چشم است. روش لازک به طور کلی برای افرادی با نمرات پایین تا شدید نزدیک بینی، آستیگمات خفیف تا متوسط و دوربینی با نمره پایین انجام می گیرد. در ضمن در افراد با قرنیه نازک و خشکی خفیف چشم روش ترجیحی است.

عمل لازک چشم را بشناسید

عمل لازک چشم را بشناسید

LASEK  یا PRK نوعی جراحی لیزر چشم است که به اصلاح روش سطحی معروف است و حداقل مداخله را دارد. در این روش درمانی به جای ایجاد و برداشتن برش و فلپ، لایه ظریف و بسیار سطحی قرنیه را کنار زده. سپس از لیزر Excimer برای تغییر شکل سطح قرنیه استفاده می گردد و در نهایت مشکل انکساری چشم اصلاح می شود. در انتهای عمل یک لنز شفاف پانسمان گذاشته می شود.

در ایران لازک متداول ترین روش درمانی با لیزر است، هرچند بهبود بینایی با LASEK ممکن است کندتر صورت بپذیرد و همچنین می بایست تا یک هفته از لنزهای بانداژ استفاده شود. به علاوه این روش ممکن است تا دو روز پس از درمان با درد نسبی همراه باشد. با این حال، لیزیک مناسب همه بیماران نیست، به عنوان مثال اگر قرنیه شما برای درمان لیزیک بسیار نازک یا صاف باشد، جراحی چشم لازک گزینه مناسب تری برای درمان است.

شرایط لازم برای عمل لازک چشم

یکی از سوالاتی که معمولا افراد در مورد عمل لازک چشم مطرح میکنند این است که این عمل برای چه افرادی میتواند کاربردی باشد و چه افرادی کاندیدای مناسبی برای استفاده از این عمل جراحی نیستند؟ در این بخش به طور کامل به این سوال پاسخ خواهیم داد. برای پاسخ به این سوال بهتر است صرفا افرادی که نمیتوانند از این عمل برای حذف عینک استفاده کنند را معرفی کنیم. ما بقی افراد میتوانند از این عمل بهره ببرند.

چه افرادی نمیتوانند از عمل لازک استفاده کنند؟

 • افراد دارای قوز قرنیه و انحنای نامناسب قرنیه؛
 • افرادی که بیماریهایی مانند روماتیسم، نقص ایمنی و یا دیابت پیشرفته دارند؛
 • افرادی که کاتاراکت، گلوکوم،خشکی چشم و تبخال چشم داشته باشند؛
 • خانم های شیرده و باردار؛
 • افراد زیر 18 سال و بالای 50 سال.

آمادگی های پیش و در حین از عمل جراحی لازک چشم

آمادگی های پیش و در حین از عمل جراحی لازک چشم

 • اگر از لنز تماسی نرم استفاده می کنيد، حداقل از يک هفته قبل استفاده از لنزتان را متوقف کنيد. در صورتی که از لنز تماسي سخت استفاده مي کنيد، حداقل از ۳ تا ۴ هفته قبل استفاده از لنزتان را متوقف کنيد.
 • پس از مراجعه به کلينيک چشم پزشکی، معاينه کامل چشم پزشکی شامل: معاينه با اسليت لامپ، اندازه گيري فشار چشم ها، بررسي حرکات کره چشم و بررسي قسمت های خلفی چشم يعنی عصب و پرده شبکيه (پس از ريختن قطره گشاد کننده مردمک) و ارزيابي دقيق عيب انکسار (نمره عينک) و ميزان بينایی انجام می شود.
 • عکس های رنگي خاصی به نام توپوگرافی و پاکی متری و يا ارب اسکن براي ارزيابي قرنيه از نظر اندازه گيری ضخامت قرنيه و عدم وجود قوز قرنيه و آستيگماتيسم نامنظم و بررسي جزئيات نقشه اپتيکی سطح قرنيه انجام می شود.
 • روز قبل از عمل و یا صبح روز عمل حتما استحمام کنيد و لبه پلک ها را با شامپو بچه رقيق شده بخوبی شستشو دهيد. بخاطر داشته باشید که در 4 روز اول بعد از عمل برای استحمام محدودیت دارید.
 • روز عمل به هيچ وجه از عطر، ادکلن و ساير مواد معطر استفاده نکنيد (دستگاه ليزر نسبت به بو حساس است) و از آرايش لبه پلکها جدا اجتناب کنيد.
 • عمل های ليـزیك و لازك نیاز بـه ناشـتا بـودن کاندیدای جراحی ندارد. لذا بهتر اسـت قبل از مراجعـه برای عمل حتمـا یک وعده غـذاي سـبك ميـل نماييد.
 • بدلیل اینکه بعد از عمل نمیتوانید رانندگی کنید حتما با یک همراه برای جراحی لیزیک و لازک به مطب مراجعه کنید. شما در دو هفته ی اول بعد ازعمل نمیتوانید رانندگی کنید.

مراقبت های بعد از عمل لازک

مراقبت های بعد از عمل

 • بلافاصله پس از عمل ليزيک یا لازک، ديد چشمتان تار است. نیازی نیست بابت این موضوع نگران باشيد. اين حالت طبيعي و قابل انتظار است. بینایی شما طی دو تا سه هفته آينده شفاف تر خواهد شد تا در نهایت به دید فوق العاده خوب برسید.
 • بهتر است طی هفته اول موقع خواب از محافظ چشمی (شيلد) يا عينک محافظ استفاده کنيد. این موضوع از برخورد ناگهانی دست و یا فشار به چشم در هنگام خواب جلوگیری میکند.
 • اگر لنز پانسمان بطور اتفاقی از چشمتان خارج شد نگران نشوید. چشـم خـود را تاجای ممکن بسـته نگـه داشـته و بـا تلفن همراه پزشـك معالـج خـود و يـا كلينيـك جراحی چشم دکتر محبی تماس بگيريد و شـخصا از دسـتكاری و گذاشتن مجدد لنـز روي چشمانتان پرهیز نماييد.
 • قطره های چشمی را طبق دستور پزشک استفاده کنيد. بيـن دو قطره 5 دقيقـه فاصلـه بگذاريـد. قطره هـا را در زمان بيداری اسـتفاده کنید. در هنگام خـواب نيـازی بـه ريختـن قطـره نيسـت و بـرای ايـن منظـور بيدار نشـويد. صبـح بعـد از بيـدار شـدن مجـددا زمـان ريختـن قطـره هـا را تنظيـم کنید.
 • فعالیت های چشمی مثل رانندگي، تلويزيون، مطالعه، کامپیوتر و ….. تا جایيکه ميزان بينایی شما کافی باشد و خسته نشويد، منعی ندارند.
 • چند رو اول بخاطر حساسیت چشم به نور، در منزل و در هفته های اول، بيرون از منزل از عينک آفتابی استفاده کنيد. توصیه میشود در دو روز ابتدایی بعد از عمل جراحی از عینک آفتابی در محیط منزل استفاده شود.
 • مراقب باشيد که طي ماه اول فشاری به چشم وارد نکنید. اجسام سنگین بلند نکنید و چشمتان را مالش ندهيد.
 • حداقل طی دو هفته اول پس از عمل، از آرايش لبه پلک ها و اطراف چشم اجتناب کنيد. استفاده از لنزهای زیبایی تا یک ماه الی یک ماه و نیم بعد از عمل ممنوع است و پس از آن بايـد با مشورت با پزشک استفاده شود.
 • از شستشـو یـا رسـيدن آب بـه چشـمانتان تـا زمـان برداشـتن لنـز پانسمان توسـط پزشـك معالج (معمـولا 4 روز بعـد از عمل) خـودداری نماييـد. در ايـن مـدت صـورت را بـا دستمال مرطـوب پاك كنيد. استحمام میتواند از گردن بـه پاييـن انجام شود.

سایر مراقبت های بعد از عمل

 • تا حد امکان از كشيدن سيگار حداقـل بــه مدت 2هفته خودداري کنید. ضمنا سعی کنید در محيطی كــه دود سـيگار، قليان و … وجــود دارد، حضور نداشته باشيد.
 • احتمال سوزش، ریزش اشک و احسـاس جسم خارجی در چشم در چند روز اول بعد از عمل وجـود دارد. میتوانید از قـرص مسـكن يـا قطره طبـق دسـتور پزشـك استفاده نماييـد.
 • پـس از جراحی لیزیک و لازک، چشـم و قرنيـه دچـار خشكی موقتی می شـوند. استفاده از قطره های اشک مصنوعی و حتی پلـك زدن ايـن عـوارض را كاهـش مـي دهـد. بـا گذشـت زمـان این عوارض بهبود یافته و برطرف میشوند.
 • دو تا سه هفته پس از عمل استخر نرويد و پس از آن نيز از عينک شنا استفاده کنيد. حداقل تا سه ماه پس از عمل شيرجه نزنيد.
 • حداقل تا دوماه پس از انجام لیزیک از ورزشهای سـنگين از قبيـل رزمی، بوکس، وزنه برداری، کشتی و يـا سـر زدن بـه تـوپ در فوتبال پرهیز نماييـد.

مزایا و عوارض عمل جراحی لازک چشم

مزایا و عوارض عمل جراحی لازک چشم

در این بخش قصد داریم تا ببشتر در مورد عوارض و مزیت های عمل جراحی لازک صحبت کنیم. بعد از مطالعه این بخش از مطلب، دید مناسبی نسبت به عمل جراحی لازک پیدا خواهید کرد. این که این عمل تا چه حدی میتواند برای شما مناسب باشد و اینکه آیا انتخاب مناسبی برای حذف عینک خواهد بود یا نه را پزشک تشخیص خواهد داد.

مزایای جراحی چشم لازک

 • جایگزین عالی برای درمان لیزیک؛
 • نتایج اثبات شده و قابل مقایسه با لیزیک؛
 • احتمال خشکی چشم کمتر؛
 • نبود عوارض فلپ؛
 • از سرگیری سریعتر فعالیتهای ورزشی به دلیل عدم وجود فلپ.

عوارض عمل جراحی لازک چشم

عوارض جراحی لازک و PRK از جهات مختلف بسیار شبیه به عوارض جراحی لیزیک هستند. در واقع میتوان گفت عوارض خانواده عمل های جراحی حذف عینک تا حدودی شبیه به هم هستند. این موارد شامل اختلالات بینایی مانند موارد ذیل میباشد.

• دید مبهم، انعکاس و هاله نور؛
• اصلاح بیش از حد بینایی؛
• خشکی چشم؛
• عفونت چشم.

در بعضی موارد، فلاپ اپیتلیال نازک ایجاد شده در لازک به اندازه کافی قوی نیست و همانطور که در PRK دیده می شود ، فلاپ اپیتلیال به طور کامل حذف خواهد شد، این موضوع خطرناک نیست اما ا گر نسخه تجویزی جهت نزدیک بینی دارید ممکن است دید نامناسب را تجربه کنید.

الکل استفاده شده در طول لازک ممکن است سبب آسیب به بافت سلول های اپیتلیال می شود که بلافاصله بعد از جراحی روند بهبودی را تسریع می کند. بازیابی پس از اپی لیزیک به طور معمول سریعتر است زیرا در هیچکدام از روش ها از الکل برای ایجاد ورید اپیتلیال استفاده نمی شود.

عمل لازک چشم و پرسش های متداول در مورد آن

عمل لازک چشم و پرسش های متداول در مورد آن

معمولا سوالات زیادی در ذهن افرادی که قصد دارند یکی از عمل های حذف عینک را انجام دهند، وجود دارد. بیشتر این سوالات پاسخ های مشابهی دارند به همین دلیل قصد داریم تا بیشترین سوالاتی که در مورد عمل جراحی لازک وجود دارد را در این بخش مطرح و به آنها پاسخ دهیم.

1) تصحیح بینایی توسط لیزر چیست؟

یکی از روش های جراحی چشم است که از یک پرتو نور خنثی (غیر حرارتی) استفاده می کند تا به آرامی قرنیه و سطح چشم را برای بهبود وضعیت بینایی تغییر شکل دهد. لیزر وظیفه برداشتن بیت های میکروسکوپی بافت ، جهت صاف کردن قرنیه (برای اصلاح نزدیک بینی)، شیب دار نمودن قرنیه (برای اصلاح دوربینی) و یا صاف نمودن نامنظم قرنیه (برای اصلاح آستیگماتیسم) را دارد.
هدف از جراحی لیزر این است که شکل قرنیه را تغییر دهد تا تمرکز بهتری از تصاویر بر روی شبکیه چشم برای دید واضح ایجاد گردد. لیزیک و PRK دو نوع از روشهای اصلاح لیزر چشم هستند.

2) آیا لیزیک و PRK روشهای مطمئنی هستند؟

روشهای جراحی لیزیک و PRK روشهای موثر و مطمئنی هستند . در تصحیح بینایی لیزر ، از یک پرتوی سرد (غیر حرارتی) نور که توسط کامپیوتر کنترل می شود استفاده می گردد. جراح ، کنترل لیزر را در دست دارد و آن راروشن می کند و می تواند در هر لحظه آن را خاموش نماید. تضمین های زیادی جهت کاهش خطا وجود دارد اما با این حال تمامی روشهای جراحی با خطراتی نیز همراه است.
اگر چه هیچ کس عوارض دقیق جراحی را نمی داند اما مطالعات نشان می دهد که بروز مشکلات جزئی مانند خشکی چشم و تابش خیره کننده نور در شب 3 تا 5 درصد از این عوارض میباشند ، در حالی که خطر از دست دادن بینایی کمتر از 1 درصد است ، درصد موارد کوری ناشی از لیزیک یا PRK صفر است . در هر حال نتایج به دست آمده از این روش ها به طور کلی بسیار خوب میباشد.

3) آیا امکان درمان هر دو چشم در یک زمان وجود دارد؟

اکثر جراحان ، عمل لیزیک هر دو چشم را در یک زمان انجام می دهند . از آنجائیکه به دست آوردن بینایی مناسب بعد از جراحی PRK بیشتر طول می کشد ، بسیاری از جراحان یک یا دو هفته برای مشاهده نتایج این جراحی منتظر میمانند.

4) جراحی لیزر چشم چگونه انواع مختلفی از عیوب انکساری چشم را درمان می کند؟

روشهای تصحیح بینایی توسط لیزر کاملا تایید شده هستند ، لیزیک (in situ keratomileusis) دارای پیشبینی بسیار مثبتی از نتایج نهایی دارد و درصد بروز عوارض در آن بسیار پایین است. در تکنیک های قدیمی تر معمولا به جای لیزرهای خودکار ، از برش های دستی برای تصحیح بینایی استفاده میشد.

آیا این نوع جراحی با درد همراه است؟

5) آیا این نوع جراحی با درد همراه است؟

در هنگام انجام لیزیک یا PRK احساس درد نخواهید داشت؛ زیرا جراح در ابتدا قطره بیحسی در چشم شما خواهد ریخت . بعد از جراحی نیز ممکن است در صورت لزوم داروهای تسکین دهنده تجویز گردد. بسیاری از بیماران ناراحتی خفیفی برای یک یا چند روز بعد از جراحی خواهند داشت . این ناراحتی در جراحی PRK بیشتر میباشد ، زیرا تغییرات در لایه های عمیق تری از قرنیه ایجاد میگردد. برای بدست آوردن بینایی واضح و مناسب بعد از PRK سلول های سطح محافظ چشم باید در قسمتهای تحت درمان رشد نمایند. این روند می تواند یک یا دو هفته به طول بیانجامد.

6) جراحی لیزیک معمولا چقدر زمان خواهد برد؟

درمان لیزیک معمولا کمتر از یک دقیقه طول می کشد اما این در حالیست که کل پروسه جراحی تقریبا 15 دقیقه زمان خواهد برد.

7) چگونه می توانم بدانم آیا من شرایط جراحی لیزیک را دارم یا خیر ؟

چشم پزشک می تواند در این زمینه به شما کمک نماید اما در اینجا برخی از شرایط مورد نیاز عنوان شده است:

[

• شما باید چشم های سالمی داشته باشید ، به طور مثال چشمان بدون گلوکوم، عفونت، آب مروارید، خشکی چشم و یا سایر شرایطی که می تواند بعد از عمل جراحی درمان را تحت تاثیر قرار دهد.
• حداقل سن باید 18 سال باید. البته باید حتما نمره چشم در این سن ثابت شده باشد.
• نمره بینایی شما حداقل یک سال قبل از جراحی باید ثابت باشد.
• اگر شما حامله یا تحت مراقبت های بارداری هستید، تغییرات هورمونی می تواند بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. شما باید منتظر بمانید تا هورمون های شما به سطح نرمال بازگردد.
• شما نباید بیماری دژنراتیو یا خود ایمنی داشته باشید، زیرا این امر بهبودی شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

/tie_list]

8) قبل از جراحی لیزر چشم چه اتفاقی میافتد؟

پزشک میتواند یک معاینه کامل از وضعیت سلامت چشمان شما داشته باشد تا مشخص شود شما شرایط انجام لیزیک را دارا هستید یا خیر . همچنین برای گلوکوم، آب مروارید و دیگر شرایط نیز معاینه خواهید شد. پزشک از دستگاهی به نام توپوگرافی قرنیه برای عکس برداری از چشم استفاده خواهد کرد. جراح از این عکس استفاده خواهدکرد تا جراحی خود را دقیق تر انجام دهد.

در زمان درمان چه اتفاقی می افتد؟

9) در زمان درمان چه اتفاقی می افتد؟

لیزیک و PRK جراحی های به اصطلاح سرپایی هستند، به این معنی که شما حدود یک ساعت در چشم پزشکی خواهید بود و بعد از آن مرخص میشوید . فرد دیگری باید شما را به خانه ببرد، زیرا بینایی شما بعد از جراحی کمی تار می گردد.
شما بر روی یک صندلی به هوش هستید ، جراح قطره بیهوشی را در چشم شما خواهد ریخت و موقعیت چشم شما را جهت انجام لیزر تنظیم مینماید و یک اسپکولوم پلک (نگهدارنده پلک) را در زیر پلک قرار می دهد تا مانع از پلک زدن شود.
در جراحی لیزیک ، جراح یک فلپ نازک در بالای قرنیه ایجاد می کند و از لیزر برای حذف برخی از بافت های قرنیه استفاده می نماید ، سپس فلپ را در جای خود قرار می دهد. در جراحی PRK فلپ ایجاد نمی گرددو لیزر به سادگی لایه بیرونی قرنیه (اپیتلیوم) را حذف می نماید که پس از جراحی رشد خواهد نمود.

10) بعد از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

جراح ، قطره چشم یا پماد را در چشم اعمال خواهد نمود تا برای مدت کوتاهی تسکین دهنده باشد و سپس به خانه خواهید رفت و استراحت خواهید نمود . احتمالا بلافاصله بینایی واضحتری را تجربه خواهید کرد و با گذشت زمان بیناییتان بهتر خواهد شد.

11) چه زمانی میتوانم رانندگی نمایم؟

به غیر از روزی که لیزیک یا PRK انجام داده اید ، به محض اینکه بیناییتان به اندازه کافی بهبود یافت ، احتمالا قادر به رانندگی خواهید بود.

12) آیا می توانم به زودی به محل کارم بازگردم؟

اکثر افرادی که جراحی لیزیک انجام میدهند ، روز بعد از جراحی به محل کارشان باز خواهند گشت . اما بسیاری از جراحان بعد از جراحی PRK دو یا سه روز استراحت را توصیه می نمایند.

چقدر زمان نیاز است تا بتوانم مجددا از لنز های آرایشی استفاده نمایم؟

حدود یک هفته پس از جراحی، ممکن است از این لنزها استفاده نمایید . با این حال برای کاهش خطر ابتلا به عفونت از لنزهای قدیمی خودتان استفاده نکنید و لنزجدیدی خریداری کنید.

آیا عوارض جانبی وجود خواهد داشت؟

13) آیا عوارض جانبی وجود خواهد داشت؟

بعضی از افراد بعد از انجام لیزیک دچار خشکی چشم می شوند ، که معمولا با قطره های چشم تسکین می یابند و با گذشت زمان این عوارض از بین خواهد رفت. عوارض دیگری که ممکن است بوجود بیاید ، وجود حاله نور به خصوص شبها میباشد . معمولا این مشکل نیز در طول زمان از بین خواهد رفت . در تعداد کمی از افراد (کمتر از 1 درصد) بینایی بدتر می شود یا بهبود نمیابد.

14) چندین معاینه بعد از جراحی لیزیک نیاز است ؟

بسته به جراحی شما ، احتمالا روز بعد، یک هفته یا یک ماه بعد و همچنین سه ماه بعد نیاز به معاینه وجود خواهد داشت . پزشک به شما اطلاع خواهد داد که تعداد معاینه بیشتری لازم است یا خیر.

15) اگر با گذشت زمان بینایی من بهبود نیافت ، علت چیست؟

تعداد کمی از بیماران بعد از جراحی به بینایی واضح و مناسب دست پیدا میکنند و بعد از آن بیناییشان به حالت اولیه بازمیگردد.
بهتر شدن بینایی تدریجی خواهد بود . اگر با ا ین مشکل روبرو شدید ، به پزشک مراجعه نمایید تا علت مشخص گردد ، شاید نیاز به درمان مجدد باشد.

16) آیا بعد از لیزیک یا PRK باز هم به عینک نیاز خواهم داشت؟

اگرچه در بسیاری از افراد بعد از تصحیح بینایی توسط لیزر نیاز به عینک وجود نخواهد داشت ، اما ممکن است برای انجام فعالیتهای خاص (مانند رانندگی در شب) به لنز یا عینک نیاز باشد.
اگر سن شما بیش از 40 سال باشد و علائم پیرچشمی داشته باشید ، استفاده از عینک یا لنزهای پیشرفته ، بینایی واضح تری برای شما بوجود خواهد آورد ، همچنین چشم شما را از گرد و غبار و خشکی چشم در اثر هوای خشک و تهویه مطبوع محافظت خواهد نمود.
عینک های فوتوکرومیک نیز مفید هستند، زیرا آنها چشمان شما را به طور 100 درصد از اشعه UV خورشید محافظت خواهند کرد و به طور خودکار در نور خورشید تیره می شوند. (اگر بعد از جراحی به نور حساسیت داشته باشید ، این عینک ها برایتان مفید خواهد بود ).
هر نوع عینکی که شما بعد از جراحی لیزیک یا PRK (از جمله عینکهای نزدیک بینی) از آنها استفاده میکنید ، شما را به بهترین وضوح و راحتی خواهند رساند. برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت نمایید.

هزینه تصحیح لیزر چقدر است؟

17) هزینه تصحیح لیزر چقدر است؟

پاسخ مناسبی در مورد هزینه لیزیک وجود ندارد، زیرا هزینه ها با توجه به جراح ، روش و همچنین وضعیت شما متفاوت خواهد بود . جهت کسب اطلاعات بیشتر با چشم پزشکی نوآوران تماس حاصل نمایید.

18) جراحی چشم لازک مرکز ما

برای اطمینان از متناسب بودن جراحی چشم لازک با شرایطتان اولین مرحله نزد ما، مشاوره دقیق است. این کار توسط یکی از جراحان چشم پزشکی ما انجام می شود یعنی همان جراحی که عمل جراحی و مراحل بعدی را انجام می دهد. برنامه ما برای هر فرد کاملا به صورت اختصاصی تعیین می شود تا بهترین نتایج را برای بیماران به همراه داشته باشد.

19) در طی عمل جراحی لازک چشم چه اتفاقی می افتد؟

خلاصه ای کلی از چگونگی انجام جراحی لازک :

 • استفاده از قطره چشم بی حس کننده موضعی روی هر دو چشم
 • استفاده از محلول ملایم اتانول روی لایه خارجی محافظ قرنیه جهت نرم شدن لایه سطحی قرنیه ( لایه اپیتلیال). کنار زدن لایه به طرفین برای انجام جراحی
 • تغییر شکل بافت قرنیه با استفاده از لیزر Excimer روی چشم ، رفع مشکل انکساری بینایی
 • پوشاندن چشم ها با لنزهای بانداژ تمیز و نرم جهت محافظت از سلولهای اپیتلیال تا زمان رشد مجدد و پوشاندن قرنیه چشم. استفاده از لنزهای بانداژ تا یک هفته، بسته به سرعت بهبود چشم

رضا بهمنیان

مدیر دیجیتال مارکتینگ مجموعه جراحی چشم هستم. در آینده نه چندان دور، در این وبسایت تمامی خدمات جراحی چشم رو به صورت حرفه ای و در بالاترین سطح کیفی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
خداحافظی دائمی با عینک در کمتر از یک دقیقهاینجا کلیک کنید
+