دو بینی بعد از عمل لازک و همه چیز در مورد آن

دوبینی بعد از عمل لازک

عمل لازک یکی از مهمترین روش هایی است که برای درمان بیماری های چشم مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال دیگر افراد با وجود عمل لازک هیچ گونه نگرانی برای بیماری های چشمی ندارند و نخواهند داشت. در ادامه توجه به این نکته ضروری است که بعد از عمل لازک ممکن است اتفاقاتی برای افراد رخ دهد. یکی از این اتفاقات دو بینی بعد از عمل لازک است. در این مقاله ما قصد داریم دوبینی بعد از عمل لازک را بررسی کنیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

دوبینی بعد از عمل لازک

چرا بعد از عمل لازک دوبینی رخ می دهد؟

لازک برای درمان عیوب انکساری افراد مورد استفاده قرار می گیرد.  با این حال عمل های جراحی نیز معمولا یک سری عوارضی دارند که افراد را به آن مبتلا خواهند ساخت. دوبینی یکی از مهم ترین عوارضی است که برای افراد بعد از جراحی لازک رخ می دهد و فرد را با مشکل بینایی مواجه می سازد. دوبینی نیز بعد از عمل لازم به دلیل تغییر در فرم قرنیه ایجاد خواهد شد به خصوص زمانی که فرم و ساختار قرنیه تغییر کند،  دیگر نور در قرنیه متمرکز نمی شود و به صورت پراکنده خواهد بود. در نهایت می توانیم شاهد دوبینی در افراد باشیم.

آیا ایجاد دوبینی بعد از لازک طبیعی است؟

تاری دید یکی از طبیعی ترین مواردی است که بعد از لازک ممکن است برای افراد رخ دهد. این مورد  زمانی  که بسیار طولانی باشد موجب اختلال بینایی نیز خواهد شد و بینایی افراد را بسیار تحت تاثیر قرار خواهد داد. اختلالی که در تغییر شکل قرنیه ایجاد شود از یک هفته تا یک ماه نیز طول خواهد کشید. در نهایت توجه به این نکته ضروری است که این مورد یک امر طبیعی است و مشکل خاصی برای افراد ایجاد نمی کند. در صورت انجام مراقبت های خاص و البته لازم بعد از جراحی لازک چشم دو بینی به صورت کامل از بین خواده رفت.

دوبینی بعد از عمل لازک

بعد از لازک چگونه دو بینی را درمان کنیم؟

پس زا لازک در صورتی که به دوبینی مبتلا شده اید می توانید از روش های زیر استفاده کنید که می توانند در درمان دو بینی بسیار مفید و موثر نیز واقع شوند:

  • مورد اول استفاده از برخی قطره های چشمی است، معمولا چشم پزشک برای کاهش التهاب و عفونت قطره های چشمی را تجویز می کند.
  • محافظت از چشم نیز یکی از مهم ترین موارد است. با این حال پزشک توصیه می کند که از عینک آفتابی استفاده کنید و یا پانسمان چشمی را ملاک استفاده قرار دهید تا در برابر نور خورشید چشمان شما یک محافظ داشته باشد. این مورد نیز جز نکات بسیار مهم در این خصوص به حساب می آید.
  • کاهش فعالیت ها در چند روز بعد از عمل، مهم است. بعد از عمل استفاده از کامپیوتر و تبلت و تلویزیون را باید کاهش دهید. این مورد می تواند باعث کاهش خستگی و در نتیجه سریع تر شدن روند درمان نیز شود.

بعد از عمل لازک دو بینی تا چه مدت طول خواهد کشید؟

بعد از عمل لازک اگر این  اختلال بیش تر از سه ماه طول بکشد، ممکن است نیاز باشد تا پیش متخصص هایی بروید که سریعتر روند درمان دوبینی شما را پیگیری کنند. اختلال به گونه ای است که از یک هفته تا یک ماه طول می کشد و باید نکات لازم را برای بعد از جراحی در نظر بگیرید. در نهایت پزشک توصیه هایی به شما می کند که اگر به این توصیه ها به خوبی عمل شود روند درمان دوبینی بعد از عمل لازک نیز در کمترین زمان ممکن رخ خواهد داد.

دوبینی بعد از عمل لازک چه حالاتی دارد؟

دوبینی بعد از عمل لازک حالت های مختلفی دارد که در ادامه به تمامی آنها می پردازیم:

  1. اولین مورد دوبینی افقی است که در آن تصاویر به صورت جانبی از هم جدا می شوند.
  2. دومین مورد دوبینی عمودی است. در این حالت یک تصویر معمولا بالاتر از تصویر دیگری قرار می گیرد.
  3. دوبینی تک چشمی نیز به این صورت است که در صورتی که یک چشم را ببندید با چشم دیگر نیز هنوز دوبینی را احساس خواهید کرد. این مورد جز نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید و توجه به آن نیز به هیچ عنوان خالی از لطف نخواهد بود.

برای دوبینی بعد از لازک از چه قطره هایی می توانیم استفاده کنیم؟

قطره های چشمی بعد از عمل بهترین نوع قطره برای تسکین عوارض بعد از لازک هستند. در این حالت بیماران می توانند دو نوع قطره چشمی را برای مراقبت از چشمان خود از پزشک دریافت کنند. یک نوع از این قطره ها، قطره چشمی آنتی بیوتیکی است که برای جلوگیری از عفونت چشم می توانیم از آن استفاده کنیم. نوع دیگر این قطره های چشمی، استروئیدی است که استفاده از این نوع قطره چشم می تواند به کنترل و کاهش التهاب و دوبینی برای بعد از عمل چشم بسیار کمک کند. این امر نیز جز مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید و توجه به آن به هیج عنوان خالی از لطف نخواهد بود.

معمولا نیز بعد از عمل لازک کلیه چشم پزشک ها برای افراد توصیه هایی دارند که اگر فرد به این توصیه ها عمل کند به هیچ عنوان دچار دو بینی نخواهد شد. حال معمولا برای برخی ها این دوبینی طولانی تر از بقیه است که جای نگرانی خاصی نیست.

نتیجه گیری

در این مقاله ما دوبینی بعد از عمل لازک را بررسی کردیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که دوبینی بعد از عمل لازک یکی ازموارد معمول و طبیعی است که برای افراد رخ می دهد. حال توجه به این نکته ضروری است که فرد باید بعد از عمل لازک از شیوه های درمانی مثل قطره ها استفاده کند تا دوبینی اش به صورت کامل کاهش یابد. این مورد و شیوه های دیگر در کاهش نشانه های دوبینی بسیار موثر خواهند بود و زیر نظر پزشک می توانیم به راحتی همه عوارض بعد از لازک را درمان کنیم.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
دکتر محبی یکی از خوش اخلاق ترین دکتر هایی هستن که من به عمرم دیدم. ایشون توی کارشون هم تجربه فوق العاده ای دارن. هم خودم هم چندتا از اعضای خونوادم پیش ایشون عمل کردیم و کلا دیگه عینک نمیزنیم.
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
واقعا فکرشم نمیکردم با یه عمل ساده و در عرض چند دقیقه تا این اندازه بیناییم تغییر کنه. از دکتر محبی و تیم حرفه ایشون تشکر میکنم.
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
بعد از هشت سال عینک زدن بالاخره از شر عینک زدن خلاص شدم. انگار وارد یه دنیای جدید شدم. همه چیز با کیفیت تر شده. حس فوق العاده ایه.
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
با وجود اینکه تازه از اتاق عمل بیرون اومده بودم اما وضوح دیدم چند برابر شده بود. طوری که راحت میتونستم ساعت رو بخونم. فکرشم نمیکردم یه روزی بتونم بدون عینک تا این حد واضح ببینم.
قبل
بعدی

به مشاوره نیاز داری؟

کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و نام نام خانوادگی و شماره تماست رو برای ما ارسال کنی. کارشناس های تیم جراحی چشم در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.