آشپزی بعد از لازک خطرناک است؟

آشپزی بعد از لازک

عمل های جراحی برای بهبود بینایی در عناوین مختلف ظاهر می شوند. به عنوان روش های رایج جهت اصلا بهبود بینایی می توانیم از آنها بهره مند شویم. عمل لازک یکی از معروف ترین عمل های چشم است که برای اصلاح برخی از عیوب چشم مثل نزدیک بینی و آستیگماتیسم و تغییر در انحنای قرنیه مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال اگر فردی این کار را انجام دهد ممکن است بعد از عمل لازک قصد داشته باشد که آشپزی کند. در این مقاله ما قصد داریم آشپزی بعد از لازک را بررسی کنیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

آشپزی بعد از لازک ؛ فرآیند عمل لازک چگونه انجام میشود؟

آشپزی بعد از لازک؛ عمل لازک چیست و فرآیند آن چگونه است؟

عمل لازک یکی از مهم ترین جراحی های چشم است که افرادی که به نزدیک بینی و یا دوربینی و آستیگماتیسم مبتلا هستند و افرادی تغییر در انحنای قرنیه دارند می توانند آن را انجام دهند. در روند انجام عمل لازک، بخش خارجی قرنیه برداشته شده و جابجا می گردد. در مدت زمانی خاص نیز چشم می تواند خودش را به صورت کامل بازسازی نماید.

در روند انجام لازک، پزشکان از لیزر اگزایمر استفاده می کنند. از طریق آن شکل و ساختار کلی قرنیه بیمار به صورت کامل تغییر می کند و انکسار نور نیز به صورت طبیعی انجام می گیرد. مسیر نور نیز به صورت متمرکز بر روی شبکیه اصلاح می شود.

آیا می توانیم بعد از عمل لازک چشم آشپزی کنیم؟

بله می توانیم این کار را انجام دهید. ولی بر مبنای توصیه افراد چشم پزشک بهتر این است که در 24 ساعت اول پس از عمل باید مقداری از فعالیت های روزمره که به صورت معمول انجام می دهید را کاهش دهید. معمولا بعد از عمل لازک افراد می توانند در عرض 24 الی 48 ساعت بهبودی کامل خود را دست یابند و روند کارهای روزمره خود را به صورت کامل از سر گیرند. در هر صورت اگر کاری می خواهید انجام دهید باید به صورت مدیریت شده باشد.

نباید زیاد به سراغ انجام فعالیت های سنگین بروید چون می تواند بر روی چشمان شما تاثیرات خاصی و البته بدی نیز داشته باشد. این مورد جز نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. با این حال برخی افراد نیز هستند که بعد از عمل لازک روند پخت و پز را به خوبی انجام می دهند. با این حال در هنگام استفاده از وسایل آشپزی و مواردی دیگر باید مراقب باشید تا چیزی به سمت چشمان شما پاشیده نشود.

نتیجه گیری

در این مقاله ما به بررسی موضوع با نام آشپزی بعد از لازک پرداختیم و جزییات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. نکته مهم در این خصوص این است که شما می توانید بعد از لازک آشپزی را انجام دهید. ولی باید طبق دستور العمل پزشک پیش بروید تا هیچ گونه آسیبی به چشمان شما وارد نشود. پس روند کارهای خود را بعد از انجام لازک به صورت مدیریت شده پیش ببرید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
دکتر محبی یکی از خوش اخلاق ترین دکتر هایی هستن که من به عمرم دیدم. ایشون توی کارشون هم تجربه فوق العاده ای دارن. هم خودم هم چندتا از اعضای خونوادم پیش ایشون عمل کردیم و کلا دیگه عینک نمیزنیم.
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
واقعا فکرشم نمیکردم با یه عمل ساده و در عرض چند دقیقه تا این اندازه بیناییم تغییر کنه. از دکتر محبی و تیم حرفه ایشون تشکر میکنم.
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
بعد از هشت سال عینک زدن بالاخره از شر عینک زدن خلاص شدم. انگار وارد یه دنیای جدید شدم. همه چیز با کیفیت تر شده. حس فوق العاده ایه.
رضا بهمنیان
رضا بهمنیان
@rezabahmaniaan
بیشتر بخوانید
با وجود اینکه تازه از اتاق عمل بیرون اومده بودم اما وضوح دیدم چند برابر شده بود. طوری که راحت میتونستم ساعت رو بخونم. فکرشم نمیکردم یه روزی بتونم بدون عینک تا این حد واضح ببینم.
قبل
بعدی

به مشاوره نیاز داری؟

کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و نام نام خانوادگی و شماره تماست رو برای ما ارسال کنی. کارشناس های تیم جراحی چشم در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.